Muş köftesi tarifi

Muş ile ve çevre yörelerde en sevilen et yemekleri arasındaki Muş köftesi nasıl yapılır? Muş köftesi tarifi ve malzemeleri et yemekleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmıştır.

Muş köftesi yapılışı için gerekli malzeme listesi ve Muş köftesi tarifini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Muş köftesi iç malzemeleri;

2 çorba kaşığı haşlanmış pirinç,

1 adet rendelenmiş soğan,

250 gram kıyma,

tuz, karabiber,

kırmızı biber.

Muş köftesi dışı için malzemeler;

2 su bardağı ince bulgur,

1 çorba kaşığı salça,

1 çorba kaşığı un,

1 adet yumurta,

2 çorba kaşığı tereyağ,

Sıvı yağ.

Muş köftesi yapılışı için köfte tarifi;

Muş köftesi yapmak için önce 1 çorba kaşığı un, 1 adet yumurta, tuz, ve 2 su bardağı bulguru elimizi suyla ıslatarak yoğuralım ve hamur haline getirelim.

250 gram kıyma, 2 çorba kaşığı önceden haşladığımız pirinç, 1 adet rendelenmiş soğan, tuz, karabiber ve kırmızı biber ile de köfte harcını hazırlayalım. Harçtan parçalar koparıp küçük küçük köfteler yapalım.

Bol sıvı yağda kızarttıktan sonra soğumaya bırakalım.

Bulgurlu harçtan limon büyüklüğünde parçalar kopararak içli köfte gibi avucumuzun içinde açalım ve kızarttığımız köftelerden içine koyarak kapatalım. Suda haşlayıp üzerine kızgın yağ dökerek servis edebiliriz.

Muş köftesi tarifi ile pişirdiğimiz köfteler artık ikram için hazırdır. Afiyet olsun.

Et yemekleri için öneriler etyemegi.com sayfalarımızda paylaşılmaktadır. Altta yer alan slayt gösterisinde sitemizde paylaşılan bazı kıymalı et yemekleri yer almaktadır. İlginiz çeken tarif için resmi tıklayarak tarifin olduğu sayfaya geçiş yapabilir ve et yemeğinin nasıl yapıldığını inceleyebilirsiniz. Sayfalarımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Kıymalı Arnavut pırasası tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Yufkalı nezaket köftesi tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Mini fırın kebabı tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Ali nazik tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Muş köftesi tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Misket köfte tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Ispanaklı kıymalı köfte tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Kıymalı pilav tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Kıymalı kabak oturtma tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir