Misket köfte tarifi

Misket köfte nasıl yapılır? Misket köfte yapılışı için misket köfte tarifi ve kıymalı et yemekleri tarifleri, et yemeği tarifi sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.

Misket köfte yapmak için gerekli malzeme listesi ve misket köfte tarifini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Misket köfte malzemeleri;

Yarım kilo kuzu kıyma,

2 diş sarımsak,

1 avuç taze ekmek içi,

1 yumurta,

1 soğan,

1 demet maydanoz,

1 çay bardağı süt,

3 yemek kaşığı un,

Zeytinyağı,

Tuz, karabiber.

Misket köfte yapılışı için köfte tarifi;

Misket köfteler yapmak için önce soğan, sarımsak ve maydanozu çok ince şekilde kıyarak, ekmeği sütle ıslatıp sıkalım ve sarımsak, maydanoz ve ekmek içini kıymaya ilave edelim. Üzerine yumurta, tuz ve karabiberi ilave ederek iyice yoğuralım.

Köfte harcından ufak parçalar kopararak avucumuzun içinde misket şeklinde yuvarlayalım. Una buladığımız misket köfteyi kızgın zeytinyağ’da kızartalım. Pişen misket köfteleri servis tabağına koyarak, yanına sevdiğimiz garnitürleri ilave edip sıcak ya da soğuk olarak servis yapabiliriz.

Misket köfte tarifi ile hazırladığımız köfteler artık servis hazırdır. Kıymalı et yemekleri için tarifler ve et yemekleri çeşitleri için önerileri; etyemegi.com sayfalarımızdan takip edebilir veya inceleyebilirsiniz. Sayfalarımızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Muş köftesi tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Misket köfte tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Ali nazik tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Kıymalı pilav tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Yufkalı nezaket köftesi tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Kıymalı Arnavut pırasası tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Ispanaklı kıymalı köfte tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Kıymalı kabak oturtma tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Mini fırın kebabı tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir