Ispanaklı köfte tarifi

Ispanaklı köfte nasıl yapılır? Ispanaklı köfte tarifi ile nefis köfteler pişirmek için ıspanaklı köfte tarifi ve malzemeleri, et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarımızda paylaşılmıştır.

Ispanaklı köfte yapılışı için gerekli malzeme listesi ve köfte tarifini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Ispanaklı köfte malzemeleri;

500 gram kıyma,

2 dilim bayat ekmek içi,

1 tatlı kaşığı köfte baharı,

1 yumurta sarısı,

Tuz,

3 diş sarımsak,

1 kase kavrulmuş ıspanak,

250 gram ıspanak,

1 soğan, tuz,

2 yumurta,

1 su bardağı un,

2 su bardağı galeta unu,

kızartmak için sıvı yağ.

Ispanaklı köfte yapılışı için ıspanaklı köfte tarifi;

Ispanaklı köfteler yapmak için önce kıymayı, bayat ekmeği, köfte baharı, yumurta sarısı ile iyice yoğurarak köfte harcı hazırlayalım. Ispanakları ayıkladıktan sonra ufak ufak doğrayalım.

1 soğan rendesi ve 1 kaşık sıvı yağ ile ıspanakları kavuralım. Hiç suyu kalmayınca ateşten alalım ve soğutalım.

Köfte harcından ceviz büyüklüğünde parça kopartarak elde açalım. İçine 1 tatlı ıspanaklı harçtan koyup kapatalım ve köfte şekli verelim.

Önce una sonra yumurtaya ve galeta ununa bandırıp kızgın ay çiçek yağında hazırladığımız ıspanaklı köfteleri kızartalım. Köfteleri kızartmak yerine fırında pişirmek istersek de beşamel sos ile servis yapabiliriz.

Ispanaklı köfte tarifi ile hazırladığımız köfteler gibi  kıymalı et yemekleri tarifleri için önerilerimizi altta yer alan slayt gösterisindeki resimleri tıklayarak da ilgili görselin tarifinin paylaşıldığı sayfaya geçiş yaparak tarifi inceleyebilirsiniz. Et yemekleri hakkında çeşitli et yemeği tarifleri paylaştığımız diğer sayfalarımızı da incelemenizi öneririz.

Muş köftesi tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Ali nazik tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Ispanaklı kıymalı köfte tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Mini fırın kebabı tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Misket köfte tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Yufkalı nezaket köftesi tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Kıymalı kabak oturtma tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Kıymalı pilav tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Kıymalı Arnavut pırasası tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir