Ali nazik kebabı tarifi

Ali nazik kebabı nasıl yapılır? Ali nazik kebabı yapılışı için kebap tarifi ve kıymalı ali nazik kebabı tarifi, et yemekleri tarifi sitesi; etyemegi.com sayfasında paylaşılmıştır.

Ali nazik kıymalı veya etli yapılan kebap türü patlıcanlı bir et yemeğidir. Kıymalı Ali nazik kebabı yapılışı için kıymalı Ali nazik kebabı tarifini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Ali nazik kebabı yapmak için malzemeler;

250 gram kıyma,

12 adet patlıcan,

2 adet kuru soğan,

2 yemek kaşığı margarin,

1 yemek kaşığı domates salçası,

2 bardak yoğurt,

2 adet domates,

karabiber,

tuz,

Kıymalı Ali nazik yemeği yapılışı için Ali nazik kebabı tarifi;

Kıymalı Ali nazik kebabı yapmak için önce kuru soğanı zardan ufak şekilde doğrayalım. Kıyma ve margarinle birlikte tavada suyu çekene kadar kavuralım. Kavrulmaya başlayan kıymaya tuz, karabiber ve salça ilave edelim.

Domateslerin kabuğunu soyup küp şeklinde doğrayalım. Dört kaşık su ilave ederek 10 dakika pişirelim.

Patlıcanları ocak ateşinde közleyip kabuklarını soyalım. Kabuklar kolay ayrılıyorsa patlıcanlar pişmiş demektir.

Tavaya bir kaşık margarin koyalım ve patlıcanları iiçine atıp içine tuz ilave edelim. Ateşin üstünde patlıcan ısınırken bir yandan da çatalla ezelim. Isınınca püre hale gelmiş patlıcanı servis kabına yerleştirelim. Üstüne kavrulmuş kıyma döküp yoğurtla servis yapalım.

Kıymalı Ali nazik tarifi ile hazırladığımız patlıcanlı kebap artık servise ve ikrama hazırdır. Afiyet olsun. Et yemekleri için bir birinden nefis kıymalı et yemekleri tarifi önerileri paylaştığımız et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarımızdaki diğer tariflerin bazıları alttaki slayt gösterisinde yer almaktadır. İlginizi çeken et yemeği tarifleri için resmi tıklayarak tarifin olduğu sayfaya geçiş yapabilir ve tarifi inceleyebilirsiniz. Et yemekleri sitesi sayfalarımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Misket köfte tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Kıymalı kabak oturtma tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Ispanaklı kıymalı köfte tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Yufkalı nezaket köftesi tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Mini fırın kebabı tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Kıymalı pilav tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Muş köftesi tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Kıymalı Arnavut pırasası tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.
Ali nazik tarifi ve kıymalı et yemekleri için kıymalı yemek tarifleri , et yemeği tarifleri sitesi; etyemegi.com sayfalarında paylaşılmaktadır.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir